SYSTEMYZABEZPIECZEŃ.EU

Systemy alarmowe

alarmOferujemy kompleksową obsługę przy instalacji systemów alarmowych. Nasza oferta obejmuje urządzenia służące do wykrywania i monitorowania, sterowania oraz zdalnej obsługi zainstalowanego systemu. Oferujemy wysokiej jakości urządzenia tylko renomowanych producentów wraz z montażem, gwarancją i obsługą serwisową. Gwarantujemy sprawne i profesjonalne przeprowadzenie każdej instalacji oraz satysfakcję z późniejszego użytkowania systemu.

System alarmowy jest chyba najpowszechniej stosowanym zabezpieczeniem ochrony różnorodnych obiektów. Podstawowe systemy mają głównie za zadanie odstraszyć potencjalnych intruzów, natomiast możliwości najnowocześniejszego i znacznie bardziej zaawansowanego systemu alarmowego są o wiele większe. Powiadomienia przez sieć telefonii komórkowej, kontrola poprzez telefon komórkowy, smartfon czy komputer, rejestracja poszczególnych zdarzeń to tylko ułamek pełni funkcjonalności systemu.
To nowoczesny elektroniczny system sygnalizujący wybrane zdarzenia: włamanie, napad, pożar, zadymienie, ulatnianie gazu, zalanie, spadek temperatury i wiele innych w zależności od życzeń klienta. Zainstalowany i sprawny system alarmowy zapewnia poczucie spokoju i bezpieczeństwa dla całej rodziny. Skuteczność naszych systemów alarmowych gwarantuje błyskawiczne wysłanie informacji o zagrożeniu.

Nowoczesne systemy alarmowe to zintegrowane urządzenia informujące nas o wszystkich czynnościach w naszym domu, mieszkaniu czy firmie. Obiekty wyposażone w profesjonalny system alarmowy podłączony do Stacji Monitorowania to obecnie najlepszy sposób zabezpieczenia mienia.

Podstawowy system alarmowy składa się z centrali, urządzenia sterującego, czujników i sygnalizatorów. Centrala alarmowa to główny element układu stanowiący o jego funkcjonalności oraz nadzorujący jego pracę. Nowoczesna centrala powinna posiadać także szereg zabezpieczeń przed dostępem osób niepowołanych oraz jej uszkodzeniem.

W zależności od zaawansowania systemu alarmowego istnieje możliwość włączenia alarmu głośnego, cichego, powiadomienia ochrony, właścicieli budynku (różnymi środkami) i wiele innych opcji.

W systemach alarmu włamania najczęściej wykorzystuje się pasywne czujniki podczerwieni reagujące na ruch (PIR) i czujniki magnetyczne (kontaktrony) umieszczane na oknach, drzwiach, bramach garażowych. Wzbudzenie czujnika powoduje włączenie systemu alarmowego oraz ,w sytuacji systemu podłączonego do stacji monitorowania firmy ochroniarskiej, interwencję grupy interwencyjnej. System przeważnie uzbrajany/rozbrajany jest przez wpisanie na klawiaturze specjalnego, indywidualnego kodu ustalonego przez użytkownika.

Systemy alarmowe nie są skomplikowane w obsłudze, a zwiększają bezpieczeństwo obiektu. Dodatkowym elementem systemu alarmu jest system antynapadowy w formie pilota lub ukrytego przycisku alarmowego.

Istotną grupę wśród systemów alarmowych stanowią systemy alarmów przeciwpożarowych. Najczęściej oparte są one o optyczne czujki dymu, czujki ognia oraz przyciski ręcznego powiadamiania zgodnie z normą EN-54 nazywane Ręcznymi Ostrzegaczami Pożarowymi. W dużych obiektach często posiadają połączenie ze strażą pożarną oraz współdziałają z innymi systemami ochrony P.POŻ, automatycznymi systemami gaśniczymi, systemami oddymiania.